Duševné zdravie musí mať v spoločnosti miesto. Ocenili ľudí, ktorí im ho vytvárajú
K duševnému zdraviu treba pristupovať ľudsky, úctivo a bez mýtov.

Ľudskosť, rešpekt a nádej. Nezisková organizácia Liga za duševné zdravie aj tento rok ocenila ľudí, ktorí pomáhajú meniť prístup k duševnému zdraviu na Slovensku. V utorok 26. mája im Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave už po 21. raz odovzdali ceny Dobré kruhy.
„Nie je jednoduché robiť dnes na Slovensku veci, ktoré majú spájať ľudí. Nie je jednoduché hovoriť o duševnom zdraví v čase, keď je spoločnosť unavená, podráždená a rozdelená. Keď sa z empatie stáva terč posmechu, z pomoci podozrenie a z ľudskosti niečo, čo si treba obhajovať. Keď sa prestaneme zaujímať jeden o druhého, spolupracovať a pomáhať si, uvidíme nie šťastnú spoločnosť," povedal v úvode večera riaditeľ Ligy Andrej Vršanský.

Tento rok ceny získali: Detský psychiater a pediater Ján Šuba za celoživotný prínos v oblasti duševného zdravia detí a mladých. Evanjelická spojená škola v Liptovskom Mikuláši za vytváranie duševne bezpečného a podnetného prostredia pre všetky deti, mládež aj učiteľov. Ďalej dlhoročný novinár Braňo Dobšinský za odborné a citlivé otváranie tém duševného zdravia bez predsudkov a mýtov. A tiež Regional Card Processing Centre Raiffeisen za systematickú podporu duševného zdravia ľudí na pracovisku.
{{suvisiace}}
„Ďakujeme všetkým oceneným, že svojou prácou, odvahou a vytrvalosťou pomáhajú vytvárať spoločnosť, v ktorej má duševné zdravie svoje miesto,“ vyhlásili zástupcovia Ligy za duševné zdravie. „Bol to večer, ktorý nám pripomenul, že dobré kruhy vznikajú tam, kde sa ľudia navzájom počúvajú, podporujú a spájajú,“ uzavrela Liga na sociálnej sieti.
{{gift}}
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov
Momentálne nemáte aktívne žiadne predplatné.







.jpg)
.jpg)
