OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Všeobecná zdravotná poisťovňa rieši osud odvolaného Strapka

Richard Strapko prišiel o funkciu šéfa štátnej poisťovne začiatkom leta, no v poisťovni pôsobí stále.

Všeobecná zdravotná poisťovňa rieši osud odvolaného Strapka

Foto: Facebook VšZP

Minister zdravotníctva Michal Palkovič 10. júla odvolal z funkcie riaditeľa a člena predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richarda Strapka. Ešte koncom leta však podľa našich informácií mal Strapko stále pôsobiť v poisťovni. V tom čase ministerstvo zdravotníctva túto informáciu nepotvrdilo, ani nevyvrátilo.

Dnes informáciu o pôsobení Strapka v poisťovni potvrdil minister na konferencii Zdravotnícky manažment 2023.

Strapko mal zastaviť odchod poistencov, nepodarilo sa to

Palkovič odvolal Strapka pre hospodárenie zdravotnej poisťovne a jeho prístupu k celej situácii VšZP. Minister uviedol, že si nemyslí, že celá situácia je len o potrebe dofinancovania (písali sme o tom tu).

Strapko pritom nesplnil ani to, prečo bol do vedúcej pozície Marekom Krajčím vybraný. A síce - mal zvrátiť odchod poistencov z poisťovne. Okrem toho, že poisťovňu zanechal v miliónových stratách, poisťovňa prišla o tisícky poistencov.

V roku 2020 sa poistný kmeň VšZP zmenšil o 54-tisíc poistencov, v roku 2022 o 20-tisíc a vyzerá, že za tento rok príde poisťovňa o 50-tisíc poistencov. V roku 2021 sa síce poistný kmeň navýšil o 9-tisíc poistencov, avšak po prvýkrát sa meno poisťovne začalo spájať s problémom nekalého prepoisťovania.

Koncom augusta sme v redakcii obdržali informáciu, že napriek odvolaniu z funkcie Richard Strapko stále pôsobí v poisťovni. Oslovili sme preto ministerstvo zdravotníctva a Všeobecnú zdravotnú poisťovňu.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku OZDRAVME.SK
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Kto nás ochráni pred ochranou štátu? Sociálne opatrenia vo verejnom zdravotnom poistení

Kto nás ochráni pred ochranou štátu? Sociálne opatrenia vo verejnom zdravotnom poistení

Máme skvelé správy, pod hlavičkou ozdravme sme v týchto dňoch vydali našu prvú publikáciu Kto nás ochráni pred ochranou štátu, ktorej autorkou je Katarína Fedorová.

Renáta Bláhová: Odchádzam s dobrým pocitom

Renáta Bláhová: Odchádzam s dobrým pocitom

6. februára predložila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková na rokovanie vlády návrh na odvolanie šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáty Bláhovej.

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo očakávanú vyhlášku. Ako prvý reaguje ambulantný sektor

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo očakávanú vyhlášku. Ako prvý reaguje ambulantný sektor

Rezort predložil programovú vyhlášku do medzirezortného pripomienkového konania. Zväz ambulantných poskytovateľov sa k návrhu vyjadril kriticky. Podľa zväzu vyhláška ukázala, že ambulantný sektor nie je prioritou.