OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Dnes je posledný deň na zmenu poisťovne. Aké benefity ponúkajú zdravotné poisťovne?

Ak chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu, môžete tak urobiť raz ročne. Poistencom novej poisťovne sa stanete od 1.1 2024, ak sa prepoistíte do 30. 9. 2023.

Dnes je posledný deň na zmenu poisťovne. Aké benefity priniesli zdravotné poisťovne tento rok?

Foto: Jana Andelová

Na Slovensku pôsobia tri zdravotné poisťovne – štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa a dve súkromné – Dôvera zdravotná poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa. Všetky poisťovne musia poskytovať rozsah služieb zdravotnej starostlivosti definovaný zákonom, ale v benefitoch nad rámec zákona sa líšia.

Práve ponúkané benefity môžu byť jedným z dôvodov, ktoré môžu motivovať k zmene zdravotnej poisťovne.

Ktoré benefity rezonovali prepoisťovacej kampani v tomto roku? (v abecednom poradí)

Dôvera zdravotná poisťovňa ponúka benefit zabezpečenie dopravy na hospitalizáciu do Nemocnice Bory pre všetkých pacientov. Novinkou, ktorú oznámila pred niekoľkými dňami, je aplikácia na diagnostiku kožných ochorení na diaľku. Ďalší z benefitov je 300+300, poistenec má možnosť získať späť doplatky až do výšky 300 eur za lieky a dietetické potraviny na predpis. Viac o benefitoch tu.

Union zdravotná poisťovňa informovala o príspevku 150 eur na zuby a 150 eur na vyšetrenie očí. Ďalším benefitom poisťovne je vrátenie všetkých doplatkov na lieky pre deti do 18 rokov veku bez obmedzenia a preplatenie nákladov na očkovania. Poisťovňa ponúka ako benefit pre svojich poistencov skorší termín na vyšetrenie u špecialistu a na diagnostické vyšetrenia (MR, CT, sono, mamografia) a Extra hodina u lekárov-špecialistov na vyšetrenie. Viac o benefitoch tu.

Všeobecná zdravotná poisťovňa ponúka novým poistencom uvítací bonus vo výške 50 eur. Poisťovňa spustila vernostný program Vernosť+ či Aktiv+ a ako novinku v tomto roku ponúka pre svojich poistencov službu Dr. Nonstop+, kedy sa môžu poistenci telefonicky alebo cez videohovor spojiť a poradiť sa so všetobecným lekárom alebo pediatrom. Viac o benefitoch tu.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku OZDRAVME.SK
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ako menej plytvať v zdravotníctve

Ako menej plytvať v zdravotníctve

Asi v máloktorej oblasti života na Slovensku sa mantra ekonómov, že žijeme vo svete neobmedzených túžob ale obmedzených zdrojov, prejavuje tak výrazne, ako v zdravotníctve.

Téma tvorby vysokého zisku je už bezpredmetná. Od začiatku roka platí predsa novela zákona, ktorá diktuje maximálnu výšku zisku

Téma tvorby vysokého zisku je už bezpredmetná. Od začiatku roka platí predsa novela zákona, ktorá diktuje maximálnu výšku zisku

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zverejnil tlačovú správu o hospodárení zdravotných poisťovní. Zmieňuje sa aj obavách z výplaty ziskov.

Pri záchrannej a dopravnej zdravotnej službe sa inšpirujme etablovanými systémami v Európe

Pri záchrannej a dopravnej zdravotnej službe sa inšpirujme etablovanými systémami v Európe

Roky 2002-2006 boli pre záchrannú zdravotnú službu kľúčové. V tom čase boli prijate reformné zákony, ktoré umožnili modernizáciu fungovania systému záchrannej zdravotnej služby.