Diabetes je palica s dvoma koncami – na jednom je stopercentná smrť, na druhom konci relatívne veľmi kvalitný život
Lekárka Iveta Kopalová o diagnóze syna: „Keby sme nemali inzulín, môj syn už dva roky nežije." Príbeh o cukrovke 1. typu z oboch strán.