OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Nemocnica Poprad má nových členov predstavenstva

Ešte minulý rok ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková menovala nového riaditeľa Nemocnice Poprad a.s. Novým riaditeľom sa stal Stanislav Kandrik.

Nemocnica Poprad a.s. má nových členov predstavenstva

@Mesto Poprad

Kandrík vo funkcii nahradil Jozefa Tekáča, ktorého ministerka odvolala aj z pozície predsedu a člena predstavenstva popradskej nemocnice.

Dnes 23.01.2023 došlo k odvolaniu aj zvyšných dvoch členov predstavenstva, ktorými boli Lýdia Budziňáková a Richard Vojsovič.

Lýdia Budziňáková je členkou KDH a v minulosti bola dočasne poverená primátorka mesta Levoča. Stala sa ňou po tom, čo sa stal Milan Majerský predsedom Prešovského samosprávneho kraja. Budziňáková zostala so súčasným predsedom KDH profesne prepojená aj neskôr, kedy sa v roku 2019 stala vedúcou odboru zdravotníctva PSK. V súčasnosti pracuje na pozícii vedúcej odboru majetku a investícií PSK.

Odvolaný Richarda Vojsovič pôsobí v popradskej nemocnici od roku 2021 na pozícii CFO (finančný riaditeľ).

Rozhodnutím jediného akcionára, ergo ministerstva zdravotníctva bol od  23. januára 2024 do funkcie člena a podpredsedu predstavenstva nemocnice zvolený Milan Vavrek. Absolvent Právnickej fakulty Košice, Akadémie Policajného zboru v Bratislave a Odboru verejného zdravotníctva na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, členom predstavenstva Nemocnice Poprad bol v rokoch 2015 až 2020. Od roku 2009 pôsobí ako advokát.

Do funkcie člena predstavenstva bol zvolený Juraj Hudáč so vznikom funkcie dňa 23.01.2024. Hudáč je absolvent Fakulty riadenia, Vysokej školy ekonomickej Bratislava, ktorý v minulosti pôsobil na viacerých vysokých riadiacich postoch v súkromnej aj verejnej sfére. 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Navyšovanie počtu medikov na školách nie je šťastné riešenie. Potrebujeme víziu, ako má zdravotníctvo vyzerať

Navyšovanie počtu medikov na školách nie je šťastné riešenie. Potrebujeme víziu, ako má zdravotníctvo vyzerať

Zhodli sa na tom spíkri na konferencii ITAPA Health&Care 2024.

ITAPA Health&Care: Inovácie pomáhajú pacientom aj lekárom

ITAPA Health&Care: Inovácie pomáhajú pacientom aj lekárom

ITAPA Health&Care: Slovneské zdravotníctvo už nemôže stáť na entuziazme mladých lekárov

ITAPA Health&Care: Slovneské zdravotníctvo už nemôže stáť na entuziazme mladých lekárov

Zastaraný obsah výučby a slabá príprava medikov do praxe. Chátrajúce nemocnice s biednym vybavením. Klesajúci počet študentov, ktorí chcú zostať pracovať v našom zdravotnom systéme, napäté vzťahy medzi nemocnicami a zdravotnými poisťovňami, či obrovská administratívna záťaž.