OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Dobre zapnutý gombík

Od vlády, ktorú tvorí Smer, Hlas-SD a SNS, človek nemôže očakávať mnohé. Špeciálne v prípade, ak je podpredsedom parlamentu tak odpudzujúca stalinská kreatúra, akou je istý Ľuboš Blaha.

Dobre zapnutý gombík

©.týždeň, Boris Németh

  • Komentáre |  02.11.2023 |  Šimon Jeseňák

Jedným z prvých krokov tohto boľševického ňoka vo funkcii bolo, že vo svojej kancelárii zvesil vlajku Európskej únie (vlajka Sovietskeho zväzu bude zrejme vyvesená čoskoro) a rovnako zvesil portrét prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorý nahradil portrétom masového vraha obludných rozmerov Che Guevara.

Súčasnú vládnu garnitúru reprezentujú aj obskúrne postavičky dezinformačnej scény ako je Martina Šimkovičová, onoho času ministerka kultúry. Nádejným ministrom životného prostredia mal byť Rudolf Huliak, ktorý považuje medveďa za biologickú zbraň proti slovenskému vidieku. Onoho Huliaka nahradil istý Tomáš Taraba. Toľko krátka správa o stave slovenského parlamentu a vlády.

Dva svety, jedna vláda

O niekoľko dní na to vláda vymenovala Michala Štofka za štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva. Ministerka Zuzana Dolinková do tejto funkcie mohla vymenovať kohokoľvek. Zvolila si však štátneho tajomníka, ktorý nebude podržtaškou a strihačom pások na vymaľovaných oddeleniach.

Dolinková si vybrala analytika, ktorý má v zdravotníctve rešpekt, ktorý si vytvoril svojím pôsobením vo verejnej správe a hneď na to v súkromnej sfére, kdeže začal úspešne podnikať vo vlastnej firme. A za zmienku stojí i to, že riadil Asociáciu zdravotných poisťovní.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku OZDRAVME.SK
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Chceli odpolitizovať zdravotníctvo, no dopadlo to ako vždy

Chceli odpolitizovať zdravotníctvo, no dopadlo to ako vždy

Vládna koalícia prepásla možnosť hlasovať v súlade s vlastným programovým vyhlásením. Vybrali si politiku pred podporou zákona, ktorý by vrátil Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zuby.

Komentár Tomáša Szalaya: Krajčí navrhuje odvolať Dolinkovú: Drzosť je tiež šťastie

Komentár Tomáša Szalaya: Krajčí navrhuje odvolať Dolinkovú: Drzosť je tiež šťastie

Keď ukazujete na niekoho prstom, tri ďalšie prsty ukazujú naspäť na vás

Ak opozícia ohľadne benefitov hovorí A, musí dodať aj B

Ak opozícia ohľadne benefitov hovorí A, musí dodať aj B

Na ministerku Zuzanu Dolinkovú sa kvôli zrušeniu zubných benefitov zosypala spŕška kritiky z opozičných radov. Niežeby Zuzanu Dolinkovú nebolo za čo kritizovať, no kritika rušenia zubného benefitu to nie je. Dôvodov na kritiku je však dostatok.