Relikvia minulosti, hybrid alebo budúcnosť? Aké bolo, je a malo by byť postavenie a kompetencie jednotlivých profesijných komôr na Slovensku? Nielen na to odpovedá prezident SLeK Ondrej Sukeľ.
Postavenie komôr na Slovensku je hybridné, čo nie je dobrý stav. Ak nechce štát, aby mali jednotlivé komory samosprávne funkcie, môže ich funkcie zastávať aj on, no bude to drahšie a nefunkčné.
Ak majú komory nejaké chyby, tak by sme ich nemali rušiť a spochybňovať, rovnako nespochybňujeme postavenie miest a obcí v prípade, ak má mesto zlého primátora alebo poslancov, rovnako nechceme zrušenie regionálnych „vlád“.
Ako sa cítil prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondrej Sukeľ na tlačovej besede po boku prezidenta Slovenskej lekárskej komory (SLK), ktorá má medzi svojimi členmi ľudí ako je fašizoidný lekár Lipták, ktorý je členom vedenia regionálnej bunky SLK.
Dokážu a chcú si komory poradiť s členmi, ktorí nekonajú na základe evidence based medicine?
Lekárne sú zároveň entitou prvého kontaktu pacientov v prípade zdravotných komplikácií. Svetový trend je jasný, lekárne sú ideálnym miestom s hustou sieťou pobočiek, kde môžu pacienti získať nielen kľúčové rady a lieky, no môžu a mali by byť miestom, kde sa môže pacient zároveň zaočkovať okrem iného proti chrípke či ďalším ochoreniam.
Na Slovensku to však stále nie je možné. Kedy sa táto situácia zmení a v lekárni zaočkujeme prvého klienta? Odpovedá prezident Slovenskej lekárnickej komory Ondrej Sukeľ.
Tento podcast si môžete vypočuť vo vašich preferovaných podcastových platofrmách: podbean, rss, Apple Podcast, Spotify & YouTube podcast.
© ozdravme s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.