Katalóg výkonov je ako Columbova žena, všetci sme už o ňom počuli a vieme, že jeho nová verzia možno niekedy uzrie svetlo sveta. Očakávania od neho sú veľké najmä pre značne falošné očakávania, že jeho vynovená verzia má do sektora priniesť viac zdrojov. Neprinesie.
Katalóg výkonov a jeho implementácia sú jedným z tematických stálic slovenského zdravotníctva. V čase, kedy sme prijali jeho poslednú verziu ešte neexistoval YouTube ani žiadna zo sociálnych sietí, ktoré bežne na dennej báze používame. Genetika bola v medicíne v plienkach a značná časť medicínskych výkonov, ktoré dnes v medicíne používame, ešte nebola v praxi používaná.
V podcaste sa venujeme práve téme katalógu výkonov a očakávaniam, ktoré vzbudzuje. Pre implementáciu katalógu výkonov je kľúčových niekoľko hráčov: poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, jej platcovia a regulátor. Práve tieto tri segmenty sú v diskusii zastúpené nasledujúcimi hosťami:
V podcaste hovoríme aj o týchto témach:
- prečo máme na Slovensku stále platný katalóg výkonov, ktorý má viac ako dve dekády
- čo je katalóg výkonov a aké očakávania vzbudzuje u jednotlivých stakeholderov
- prečo ministerstvo zdravotníctva posunulo jeho pilotnú implementáciu o dva mesiace
- dočkáme sa jeho plnej implementácie v roku 2026?
- aké sú riziká jeho implementácie a aké falošné očakávania vzbudzuje
- v čom má katalóg nastaviť zrkadlo ohľadne zdrojov na Slovensku
- je rozdelenie na hradenú, čiastočne hradenú a nehradenú zdravotnú starostlivosť z verejného zdravotného poistenia logickým a nutným vyústením po plnej implementácii katalógu výkonov?
Tento podcast si môžete vypočuť aj vo vašich preferovaných podcastových aplikáciách: rss, podbean, Google podcast, Apple Podcast, Spotify & YouTube Podcast.
© ozdravme s.r.o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.