OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Komentár Kataríny Dostálovej: Slovensko, krajina kde niektorí pacienti veria pekárke, no nie lekárke

Za posledné týždne sme sa postupne s kolegami dozvedeli, že pandémia nebola, a ak bola, tak bola vlastne zrejme bioterorizmus a že splnomocnenec vlády so svojimi spolupracovníkmi (allstars teamom svetových konšpirátorov a antivaxerov) prinesie v septembri komplexné závery „vyšetrovania“.

Komentár Kataríny Dostalovej: Podkopávanie dôvery v medicínu: „tabletka s pomalým uvoľňovaním“?

©Dáša Šimeková, archív Kataríny Dostálovej

  • Komentáre |  01.07.2024 |  Katarína Dostálová

Od splnomocnenca vlády pre vyšetrovanie pandémie COVID-19 sme sa dozvedeli, že odmieta pseudovedecké fakty, ktoré nám boli predostreté a chce nové!!!

Pohľad Vladimíra Baláža a mlčanie ministerky Dolinkovej

Po tomto mediálnom výstupe a udivenom pohľade šéfa zdravotného výboru, ktorý vstúpi do dejín, som očakávala, že toto už bude too much aj na koaličných partnerov a že sa nás zdravotníkov úplne jasne a nahlas zastane ministerstvo zdravotníctva, aj ďalšie autority.

Miesto toho sme sa dozvedeli od ministerky, že pandémia bola a že tí, čo kričia v opozícii, sú zodpovední za 20 000 obetí pandémie.

Hľadám signál podpory a vymedzenia sa voči dezinfo scéne, nula bodov.

Šírenie bludov ministerke nevadí

Je to také ťažké, zastať sa ľudí, ktorí vás a vašich známych liečili a zachraňovali ľudské životy? Tých ľudí, ktorí pracovali v núdzovom stave, často bez možnosti vydýchnuť si, vziať si voľno, dať výpoveď, bez ohľadu na to, ako to fyzicky alebo psychicky znášali?

A tých, ktorí ešte našli v sebe tú silu, aby aktívne vyhľadávali všetky nové klinické štúdie a výskumy, vyhodnocovali ich dôveryhodnosť, študovali detailne ich obsah a oboznamovali s ním formou online vzdelávania tisíce kolegov?

A odsúdiť niekoho, kto tu šíri bludy, hoaxy a otvorene dehonestuje nami vykonanú prácu?

Komunikácia ministerstva: idem, nejdem, idem, nejdem

Často rozmýšľam, ako čítať aktuálnu komunikáciu vlády vo veciach verejného zdravia... Aký odkaz dávajú v týchto témach svojim voličom? Ak máte napríklad vysoký krvný tlak, pozor, máte vyššie kardiovaskulárne riziko! Choďte urýchlene k lekárovi a robte čo vám povie, zlepšíte svoju prognózu.. ak máte nad 50 a ste žena, choďte na preventívnu mamografiu, odporúčajú to múdri zdravotníci, na základe množstva analyzovaných dát a preukázanej nákladovej efektivity screeningu...

A potom na druhej strane: ak chcete podporiť svoju imunitu v jeseni, dávajte si tony déčka, céčka a všetkých ďalších vitamínov, ale pozor, čo keď je doktor skorumpovaný farmabiznisom a mohlo by mu chodiť po rozume očkovanie proti chrípke? Na to radšej pozor, k tomu sú určite k dispozícii pseudovedecké poznatky.

A čo ak Vám budú chcieť urobiť testy na nejaké infekčné ochorenia? To tiež radšej odmietnite, to je len biznis biotechnologických labákov, vytierajú vás už nakazenými výterovkami (to nie je moja bujná fantázia ale odkaz od manžela mojej pacientky, ktorá mala covid). Asi takýto chaos majú z tejto komunikácie - nielen ministerkyministerstva zdravotníctva - v hlave mnohí občania tejto krajiny, naši pacienti.

Za každým naším krokom teraz hľadajú to ale.. A pochybnosti o medicíne a vede ako takej, sú ako tabletka s pomalým uvoľňovaním. Od politikov ľudia denne dostanú ďalšiu dávku a tá opäť pomaličky pôsobí. 

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku OZDRAVME.SK
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Čo viac? Čo viac by sme ešte mohli urobiť?

Čo viac? Čo viac by sme ešte mohli urobiť?

Pandémia na Slovensku nebola. Dozvedeli sme sa to pred pár dňami. V napätí môžeme čakať na september, kedy vládny splnomocnenec príde so správnou definíciou pandémie a oboznámi ju ľudu a Svetovej zdravotníckej organizácii.

Lex Bory & Šaca. Nazývajme veci pravými menami

Lex Bory & Šaca. Nazývajme veci pravými menami

Poslanci za KDH Peter Stachura a František Majerský predložili návrh zákona, ktorým chcú predlžiť výpovedné lehoty pre zdravotníckych pracovníkov.

Diagnóza slovenského zdravotníctva: „Cronyizmus“

Diagnóza slovenského zdravotníctva: „Cronyizmus“

Cronyizmus je veľmi špecifická forma zvýhodňovania, ktorú by sme mohli veľmi jednoducho popísať starým príslovím: "Nie je dôležité, čo vieš, ale koho poznáš".