OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

V komárňanskej nemocnici vybudujú pôrodnicu rodinného typu

Pôrodnica v Nemocnici AGEL Komárno si získala povesť miesta pre bezpečný pôrod, s citlivým prístupom a vysokou odbornosťou.

V komárňanskej nemocnici vybudujú pôrodnicu rodinného typu

©Agel

  • Aktuality |  18.06.2024 |  AGEL, tlačová správa

Vďaka tomu je čoraz vyhľadávanejšou medzi budúcimi mamičkami, a to nielen zo spádovej oblasti, ale aj z Galanty, Nových Zámkov či z Dunajskej Stredy. Jej kredit určite zvýši aj plánovaná rekonštrukcia, ktorá prinesie väčší komfort pre mamičky a  perspektívne pracovné prostredie pre zdravotníkov.

V komárňanskej pôrodnici sa od začiatku roka narodilo viac ako 300 detí. Za garanciou bezpečného pôrodu, empatického a podporujúceho prostredia sem cestujú aj mamičky zo susedných okresov.

Na Nemocnici AGEL Komárno oceňujú najmä komplexnosť starostlivosti o ženu a novorodenca - kvalitnú predpôrodnú prípravu, ktorej súčasťou je aj psychická príprava na materstvo, ale aj laktačné poradenstvo a profesionálnu popôrodnú starostlivosť.

„Úroveň odbornosti a ľudskosti v komárňanskej pôrodnici mi počas celého pobytu v nemocnici dodávala pocit bezpečia. Individuálny, citlivý a trpezlivý prístup ku každej rodičke je tu samozrejmosťou. Aj keď som prvorodička, vďaka skvelej popôrodnej starostlivosti som odtiaľ odchádzala dobre poučená a dostatočne pripravená na materstvo bez asistencie odborníkov v domácom prostredí. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť a pôrodnicu v Komárne odporúčam každej mamičke,“ hodnotí Zsófia Špeková, ktorá v tomto zariadení priviedla na svet svoje prvé dieťatko.

Jednou z priorít spoločnosti AGEL je zvyšovať úroveň pôrodníctva na Slovensku s čím sú spojené aj investície do budovania vysoko komfortných zariadení s najmodernejším vybavením, alternatívnymi metódami a pomôckami na uľahčenie pôrodu či tíšenie bolestí. Takáto budúcnosť čaká aj pôrodnicu v Komárne.

„Po vzore pôrodnice v Nemocnici AGEL Zvolen aj my plánujeme vybudovať pôrodnicu rodinného typu. Do konca roka by mali byť rodičkám k dispozícii 4 nové pôrodné boxy, ktoré umožnia absolvovať všetky pôrodné doby na jednom mieste pri zachovaní maximálneho súkromia a komfortu. Pocit bezpečia a rodinného prostredia umocní aj možnosť mať pri sebe sprevádzajúcu osobu. Do polovice roka 2025 chceme dokončiť aj 12 nadštandardných izieb,“ hovorí o rekonštrukčných plánoch riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Mgr. Miroslav Jaška, MPH.

Vďaka týmto investíciám sa z pôrodnice v Nemocnici AGEL Komárno stane ešte kvalitnejšie miesto na príchod nového života a ešte atraktívnejší zamestnávateľ pre existujúci aj nový zdravotnícky personál.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Union pomáha v oblasti duševného zdravia osvetou i benefitmi, upozorňuje na prevenciu a včasnú intervenciu

Union pomáha v oblasti duševného zdravia osvetou i benefitmi, upozorňuje na prevenciu a včasnú intervenciu

Pocit vyčerpania, nespavosť, nechuť do života či problémy s trávením. Aj to môžu byť príznaky syndrómu vyhorenia, ktorý v ostatnej dobe postihuje čím ďalej tým viac ľudí.

Personálna zmena na ministerstve zdravotníctva

Personálna zmena na ministerstve zdravotníctva

Vláda odvolala a vymenovala generálneho tajomníka služobného úradu.

Hodiny strávené v lietadle alebo aute zvyšujú riziko trombózy

Hodiny strávené v lietadle alebo aute zvyšujú riziko trombózy

Trombóza alebo krvná zrazenina v cieve. Ide o diagnózu, ktorá môže byť vážnou hrozbou pre život človeka bez ohľadu na vek a pohlavie. Ako trombóza vzniká, aké sú rizikové faktory, ako jej hrozbu minimalizovať a prečo sa s ňou lekári častejšie stretávajú v letných mesiacoch?