OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Dištancovanie sa Slovenska od nových zdravotníckych postupov WHO považuje ZAP za ohrozenie zdravia občanov SR a žiada okamžitú nápravu

Slovenskom je opäť negatívnym svetovým unikátom, ako jediná krajina sme sa dištancovali od novoprijatých zdravotníckych postupov.

Dištancovanie sa Slovenska od nových zdravotníckych postupov WHO  považuje ZAP za ohrozenie zdravia občanov SR a žiada okamžitú nápravu

Foto: ZAP

  • Komentáre |  06.06.2024 |  Jaroslava Orosová, Zväz ambulantných poskytovateľov

Zväz ambulantných poskytovateľov zásadne nesúhlasí s tým, aby sa Slovensko ako jediný štát dištancovalo od aktualizovaných zdravotníckych predpisov, na ktorých sa minulý týždeň v Ženeve na rokovaní so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) dohodlo vyše 190 štátov sveta.

Medicínske postupy, odporúčania a liečebné možnosti sú pre každú krajinu sveta, vrátane Slovenska, závislé na medzinárodnej spolupráci a globálnych dohodách, ktoré v prvom rade reprezentuje najvyššie postavená WHO.

Dištancovanie sa od jej predpisov je vysoko neodborné, predstavuje medzinárodnú blamáž a spiatočnícke zmýšľanie, ale hlavne vážne ohrozenie zdravia jednotlivcov aj celej spoločnosti s tragickými následkami.

Týmto ako lekári žiadame vládu SR a Ministerstvo zdravotníctva SR, aby v danej veci urýchlene zjednalo nápravu a predišlo ďalším škodám, ktoré toto rozhodnutie spôsobí.


MUDr. Jaroslava Orosová je prezidentkou Zväzu ambulantných poskytovateľov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zásahmi politikov sme získali noblesnú parádu za takmer 1,7 milióna eur. Na čo nám je NIHO?

Zásahmi politikov sme získali noblesnú parádu za takmer 1,7 milióna eur. Na čo nám je NIHO?

Plusom pozmeňujúceho návrhu je, že zrušil diskriminačný prvok v zákone o NIHO. Inak je kritika oprávnená. Zaujímavé na tom je, že sa ozývajú i tí, čo v minulosti prešli kroky inštitútu mlčaním.

Vyjadrenie k novele NIHO: Prílepkami sa dobré zákony nerobia

Vyjadrenie k novele NIHO: Prílepkami sa dobré zákony nerobia

Tento názor je vyjadrením súkromného názoru autorov a nie je oficiálnym vyjadrením dozornej rady NIHO.

Komentár Dušana Zachara: NÚDCH na Rázsochách do roku 2031, rozprávky pre voličov

Komentár Dušana Zachara: NÚDCH na Rázsochách do roku 2031, rozprávky pre voličov

Je optimálne, keď sú rozhodnutia a činy verejnej moci predvídateľné. Každý stakeholder v takom prípade vie, čo môže očakávať a môže sa pripraviť na prípadné zmeny.