OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Členské krajiny WHO neprijali pandemickú dohodu, rokovania budú pokračovať

Zasadnutie 77. Svetového zdravotníckeho zhromaždenia v Ženeve bolo ukončené 1. júna 2024.

Členské krajiny WHO neprijali pandemickú dohodu, rokovania budú pokračovať

Foto: Unsplash License

Výsledkom rokovania bolo, že pandemická dohoda nebola prijatá a rokovania k jej finálnemu zneniu budú pokračovať.

Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že členské štáty Svetovej zdravontíckej organizácie (WHO) prijali balík revidovaných článkov Medzinárodných zdravotných predpisov (IHR), od ktorých sa Slovenská republika dištancovala.

„Máme za to, že po dohode na finálnom znení balíka revidovaných článkov IHR nebol pre krajiny dostatočný časový priestor na podrobné preštudovanie zmien zapracovaných priamo na stretnutí,“ reagovalo ministerstvo zdravotníctva.

Ako ďalej ministerstvo informuje, členské štáty taktiež konsenzom prijali ďalší postup pri pokračovaní v rokovaniach o Pandemickej dohode. Krajiny sa dohodli, že finálne znenie Pandemickej dohody bude predložené na prijatie najneskôr počas 78. zasadnutia Svetového zdravotníckeho zhromaždenia (WHA78 – máj/jún 2025).

„V prípade, že krajiny dosiahnu zhodu na finálnom znení dokumentu v skoršom termíne, bude zvolané mimoriadne zasadnutie Svetového zdravotníckeho zhromaždenia, na ktorom sa bude dokument prijímať,“ dodal rezort.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Slovensko  - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií?  Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Slovensko - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Slovensko - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance. Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 zistíte, aké šance máme na to, aby sme sa stali úspešnou a modernou krajinou, ako aj to, čo preto musíme urobiť.

Vo zvolenskej nemocnici sa narodili dvojičky prirodzeným pôrodom

Vo zvolenskej nemocnici sa narodili dvojičky prirodzeným pôrodom

Každá mamička si praje, aby pôrod jej bábätka bol nielen bezpečný, ale aby sa z neho stal aj nezabudnuteľný celoživotný zážitok. Pozitívny pôrodný príbeh si zo zvolenskej pôrodnice odniesla aj pani Lucia, ktorej sa splnil sen o prirodzenom pôrode dvojičiek.

Agel pokračuje v investíciách. Zvolenská nemocnica zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Agel pokračuje v investíciách. Zvolenská nemocnica zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Pred rekonštrukciou tvorilo fyziatricko-rehabilitačné oddelenie chodba s oddelenými pracoviskami, po rekonštrukcii ju nahradil otvorenejší model s čakárňou.