OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Fakultná nemocnica Agel v Skalici postaví z plánu obnovy nový lôžkový pavilón

Skupina Agel je najúspešnejším stakeholderom, čo sa týka pomeru predložených a podporených projektov na výstavbu alebo rekonštrukciu nemocníc z Plánu obnovy a odolnosti. Všetky predložené projekty boli odobrené ešte ministrom Vladimírom Lengvarským.

Fakultná nemocnica Agel v Skalici postaví z Plánu obnovy a odolnosti nový lôžkový pavilón

©Agel

Nemocnice z portfólia Agel mali 100% úspešnosť a všetky podané projekty splnili všetky podmienky a priebežne úspešne čerpajú prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti. Agel uspel so svojimi projektami na rekonštrukciu či dostavbu nemocníc v Leviciach, Zvolene a Skalici. 

Skalica podľa plánu i Plánu obnovy a odolnosti

23.05.2024 v Skalici poklepali základný kameň stavby Fakultnej nemocnice Agel Skalica.

„Štvorposchodový pavilón bude mať kapacitu 96 lôžok s logistickým usporiadaním v zmysle diagnostiky, hospitalizácie a liečby pacienta, najvyšší možný komfort v rámci prístrojového vybavenia, ale aj obsluhy, starostlivosti a prístupu zdravotníckeho personálu. Súčasťou projektu je prepojenie nového pavilónu s hlavnou budovou, čím vznikne moderná monobloková nemocnica 21. storočia. Znamená to, že pacient dostane komplexnú starostlivosť na jednom mieste,“ priblížil prínos projektu pre pacienta aj personál riaditeľ skalickej nemocnice Vladislav Šrojta.

Vizualizáciu projektu si môžete pozrieť tu, tu a tu.

Nový lôžkový pavilón bude stáť na mieste pavilónu bývalej neurológie.

„So zhotoviteľom stavby sme podpísali zmluvu o dielo ešte v prvom kvartáli tohto roku, čím sme splnili dôležitý míľnik Plánu obnovy a odolnosti SK a čo nám umožňuje vstúpiť do realizačnej fázy investičného projektu skalickej nemocnice. K tomuto kroku pristúpime ihneď po ukončení búracích prác starej budovy,“ upresnil Michal Pišoja, predseda predstavenstva AGEL.

A dodal, „vyvolané investície s tým spojené AGEL vynaloží z vlastných zdrojov. Okrem nich si projekt vyžiada financovanie prevyšujúce 27 mil. eur, ktoré sú z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SK. V súčasnosti sa jedná o najväčšiu investíciu do zdravotného zariadenia na území Trnavského samosprávneho kraja“.

Stavba financovaná z Plánu obnovy a odolnosti bude ukončená do júna 2026.

„Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategický, rozvojový projekt pre Fakultnú nemocnicu AGEL Skalica, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť širokému regiónu Záhoria. Zároveň, projekt má ambíciu výrazne posunúť kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti a prispieť k stabilizácii zdravotného personálu v geograficky exponovanej časti Slovenska, hraničiacej s Českou republikou, ktorá je často lákavou destináciou,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti AGEL SK Tomáš Lučkai, ktorý je zodpovedný za projekty spolufinancované z Plánu obnovy a odolnosti.

Ako následne doplnil, „výrazný posun v projekte do jeho realizačnej fázy a splnenie prísnych míľnikov Plánu obnovy a odolnosti SK dokazuje schopnosť spoločnosti AGEL pripraviť a realizovať náročné investičné projekty, z ktorých bude benefitovať najmä pacient“.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zmeny v čakacích lehotách neznamenajú obmedzenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti

Zmeny v čakacích lehotách neznamenajú obmedzenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti

Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva na tlačovej besede k novelizácii Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti č. 531/2023 Z.z.

Pokles základnej sadzby v DRG môže viesť k zavádzaniu poplatkov v ambulanciách

Pokles základnej sadzby v DRG môže viesť k zavádzaniu poplatkov v ambulanciách

Asociácia nemocníc Slovenska reaguje na zmeny, ktoré sa týkajú DRG systému.

JESENNÁ ITAPA 2024: Slovenské zdravotníctvo potrebuje systémové kroky

JESENNÁ ITAPA 2024: Slovenské zdravotníctvo potrebuje systémové kroky

Kým krajiny západnej Európy sa pravidelne radia medzi špičku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti, Slovensko sa dlhodobo nachádza na chvoste rebríčkov.