OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Pozvánka na podujatie: Michael Cannon a spotrebné zdravotníctvo

INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz organizuje 27.05.2024 v priestoroch Pálffyho paláca v Bratislave prednášku Michael Cannon o spotrebiteľskej revolúcii v zdravotníctve.

Pozvánka na podujatie: Michael Cannon a spotrebné zdravotníctvo

©INESS

Starnutie, nové možnosti liečby a zmena preferencií pacientov spôsobujú, že nožnice medzi dopytom po službách zdravotníctva a ich ponukou sa budú roztvárať. Je možné tomu čeliť obmedzením dopytu, ale aj väčšou ponukou. Ako zefektívniť produkciu a čerpanie zdravotných služieb? Ako škálovať v zdravotníctve? Aké nové modely poskytovania zdravotných služieb sú pred nami, akú úlohu v nich má pacient, regulátor a investor?

Americký expert Michael F. Cannon, riaditeľ health policy studies z Cato Institute, bol magazínom Washingtonian zaradený medzi najvplyvnejších ľudí amerického zdravotníctva vo Washingtone. Je autorom kníh Recovery: A Guide to Reforming the U.S. Health Sector, Replacing Obamacare a najmä Healthy Competition: What's Holding Back Health Care and How to Free It.

Pre ozdravme je cťou byť mediálnym partnerom tohto podujatia, naši čitatelia a poslucháči sa zároveň môžu tešiť na videodpocast, ktorý tesne po podujatí exkluzívne uverejníme.

Michael prijal pozvanie inštitútu INESS a koncom mája navštívi Bratislavu. V pondelok 27. mája od 16:30 máte príležitosť vypočuť si jeho prednášku o amerických skúsenostiach: akým výzvam dnes čelí americké zdravotníctvo z pohľadu dostupnosti a akými inováciami reaguje.

Pridá sa k nemu panel slovenských osobností, ktorí poskytnú slovenský kontext k téme. Cieľom tejto diskusie je hľadať nové kanály na poskytovanie zdravotníckych služieb bližšie k pacientom a viac pro-spotrebiteľsky. Účasť nám zatiaľ potvrdili Ondrej Sukeľ zo Slovenskej lekárnickej komory, Martin Krajčovič z Aliancie moderného obchodu a Matej MišíkInštitútu zdravotníckych analýz.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Slovensko  - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií?  Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Slovensko - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Slovensko - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance. Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 zistíte, aké šance máme na to, aby sme sa stali úspešnou a modernou krajinou, ako aj to, čo preto musíme urobiť.

Vo zvolenskej nemocnici sa narodili dvojičky prirodzeným pôrodom

Vo zvolenskej nemocnici sa narodili dvojičky prirodzeným pôrodom

Každá mamička si praje, aby pôrod jej bábätka bol nielen bezpečný, ale aby sa z neho stal aj nezabudnuteľný celoživotný zážitok. Pozitívny pôrodný príbeh si zo zvolenskej pôrodnice odniesla aj pani Lucia, ktorej sa splnil sen o prirodzenom pôrode dvojičiek.

Agel pokračuje v investíciách. Zvolenská nemocnica zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Agel pokračuje v investíciách. Zvolenská nemocnica zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Pred rekonštrukciou tvorilo fyziatricko-rehabilitačné oddelenie chodba s oddelenými pracoviskami, po rekonštrukcii ju nahradil otvorenejší model s čakárňou.