OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Projekt novej nemocnice v Martine pokročil. Komisia vybrala úspešného zhotoviteľa stavby

„Uzatvorili sme proces vyhodnocovania ponúk uchádzačov na zhotoviteľa stavby Univerzitnej nemocnice sv. Martina,“ informovala martinská nemocnica na sociálnej sieti.

Projekt novej nemocnice v Martine pokročil. Komisia vybrala úspešného zhotoviteľa stavby

Foto: Univerzitná nemocnica Martin

14. mája ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková vo vyjadrení po hlasovaní o vyslovení nedôvery informovala i o aktuálnej situácii v súvislosti s výstavbou nových nemocníc.

Okrem podpisovania zmluvy so zhotoviteľom na výstavbu novej nemocnice v Banskej Bystrici spomenula, že finišuje i výberové konanie v prípade novej Univerzitnej nemocnice v Martine. Informovali sme o tom tu.

V ten istý deň nemocnica uzatvorila proces vyhodnocovania ponúk uchádzačov na zhotoviteľa stavby Univerzitnej nemocnice sv. Martina.

Martinskej nemocnici prišli tri ponuky

Informovala o tom TA3, „komisia po takmer pol roku vyhodnotila súťaž na výstavbu novej nemocnice“. „Aktuálne beží zákonná lehota na podávanie námietok od neúspešných uchádzačov,“ povedala pre televíziu TA3 hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová.

I nemocnica na sociálnej sieti potvrdila, že práce na projekte novej nemocnice v Martine pokračujú, „uzatvorili sme proces vyhodnocovania ponúk uchádzačov na zhotoviteľa stavby“.

Vo výsledku vyhodnotenia ponúk bola vylúčená ponuka dodávateľa AVA-stav. Úspešný uchádzač je dodávateľ ADIFEX. A tretiu ponuku dal Metrostav, ktorý skončil ako neúspešný uchádzač.

Z rozhodnutí komisie sa úspešným uchádzačom stala skupina dodávateľov ADIFEX, HORNEX, DSC a SYTIQ.

„Ponuka úspešného uchádzača spĺňala všetky formálne požiadavky, uchádzač súhlasil so stanovenými zmluvnými podmienkami a ocenil predmet zákazky v štruktúre ako bolo požadované. Členovia komisie neidentifikovali v cenovej ponuke uchádzača matematické chyby,“ píše sa v informácii o výsledku vyhodnotenia ponúk k zákazke s názvom: „Výstavba novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina“, ktorá je zverejnená na stránke Úradu pre verejné obstarávanie.

Skúsenosti 

V dokumente sa uvádzajú i referencie úspešného uchádzača. Z nich vyplýva, že spoločnosť ADIFEX už v minulosti figurovala pri projektoch, ktoré iniciovali subjekty pôsobiace v zdravotníctve.

Ide napríklad o projekt „Nemocnica novej generácie, Bratislava“, pre investora PENTA Hospitals SK, projekt „Prestavby časti priestorov na centrálny príjem, prestavbu vstupu pre RZP a výťahovej šachty, polikliniky širšie komplementy, zateplenie pavilónu“ pre investora AGEL Levice. Spomína sa i projekt „Rekonštrukcia NsP Považská Bystrica“ pre investora Trenčiansky samosprávny kraj alebo projekt „Východné krídlo chirurgického pavilónu – ÚVN Ružomberok“ pre investora Ústredná vojenská nemocnica Ružomberok.

„Neúspešnému uchádzačovi, spol. Metrostav Slovakia, s.r.o., verejný obstarávateľ oznamuje, že jeho ponuku neprijíma, pretože ním ponúknutá celková cena za realizáciu predmetu zákazky v spojení s energetickým hodnotením nepredstavuje ekonomicky najvýhodnejšiu ponuku v zmysle stanovených kritérií a pravidiel prideľovania bodov,“ uvádza sa v dokumente o výsledku vyhodnotenia ponúk.

V súčasnosti plynie 10-dňová lehota na znesenie námietok neúspešných uchádzačov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Slovensko  - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií?  Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Slovensko - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance

Slovensko - úspešná krajina či trendsetter v digitalizácií? Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 budeme zisťovať, aké sú naše šance. Na konferencii JARNÁ ITAPA 2024 zistíte, aké šance máme na to, aby sme sa stali úspešnou a modernou krajinou, ako aj to, čo preto musíme urobiť.

Vo zvolenskej nemocnici sa narodili dvojičky prirodzeným pôrodom

Vo zvolenskej nemocnici sa narodili dvojičky prirodzeným pôrodom

Každá mamička si praje, aby pôrod jej bábätka bol nielen bezpečný, ale aby sa z neho stal aj nezabudnuteľný celoživotný zážitok. Pozitívny pôrodný príbeh si zo zvolenskej pôrodnice odniesla aj pani Lucia, ktorej sa splnil sen o prirodzenom pôrode dvojičiek.

Agel pokračuje v investíciách. Zvolenská nemocnica zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Agel pokračuje v investíciách. Zvolenská nemocnica zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Pred rekonštrukciou tvorilo fyziatricko-rehabilitačné oddelenie chodba s oddelenými pracoviskami, po rekonštrukcii ju nahradil otvorenejší model s čakárňou.