OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Ján Mikas: Ten, ktorý prežil pandémiu covid-19, no neprežil tlak zrážača semaforov

Hlavný hygienik SR skončil vo svojej funkcii. Zhodou okolností sa tak stalo po verejnom apeli Andreja Danka.

Ján Mikas: Ten, ktorý prežil pandémiu covid-19, no neprežil tlak zrážača semaforov

@Matej Kalina/NMH

  • Komentáre |  16.02.2024 |  Šimon Jeseňák

Dôvody, ktoré uviedlo ministerstvo zdravotníctva, vyznievajú úsmevne a reálne im zrejme veria len tí, pre ktorých je podľa Biblie určené kráľovstvo nebeské.

Prvé dejstvo SNS: Hlas-SD 1:0

SNS je síce najslabšia koaličná strana, no uvedomuje si viac ako dobre, že bez nich nie je možné súčasnú vládnu garnitúru udržať pri moci. O jej predsedovi si môžeme myslieť čokoľvek, no Andrej Danko jednoznačne ovláda politické remeslo a svoju politickú váhu využíva naplno a bez ostychu.

SNS dosiahla svoj prvý „úspech“ len niekoľko dní od vymenovania novej vlády, kedy ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková zrušila usmernenie o tranzíciách. Primárny dôvodom zrušenia bol účinný politický tlak SNS, ktorá podmienila hlasovanie o dôvere vlády (ktorej je SNS členom) mimo iného aj zrušením nariadenia o tranzíciách. SNS: Hlas-SD 1:0.

Druhé dejstvo

Tlak SNS na ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú neprestal ani nasledovne. 15. januára 2024 sa stal splnomocnenec vlády pre vyšetrovanie manažmentu pandémie istý poslanec Kotlár. Samotné vyšetrovanie manažmentu covidu nie je zlým krokom skôr naopak, keďže Slovensko patrí medzi krajiny s najvyššou nadúmrtnosťou v Európe. O tejto problematike vyšla ešte v decembri 2022 analýza Nadúmrtnosť na COVID-19 v kontexte rozhodnutí zdravotnej politiky (roky 2020-2022) autorského kolektívu Pažitný, Kandilaki, Löffler, Zajac.

Samotné prešetrenie pandémie covid-19 je pozitívnym krokom, no to, že Hlas-SD - bez ktorého by táto koalícia nemohla vzniknúť- pripustil, že pandémiu vyšetruje hviezda konšpiračného a antivaxerského éteru Peter Kotlár, ktorý mimo iného spochybňuje i samotnú existenciu pandémie, svedčí v lepšom prípade o submisivite strany Petra Pellegriniho. Minimálne do druhého kola prezidentských volieb zjavne nebude žiadna obeť privysoká, dokým poslúži ako obeta na oltár prezidentskej kandidatúry Petra Pellegriniho.


Kým ešte v nie v tak dávnej minulosti ľudia, ako je Kotlár či jeho moderátorská kolegyňa istá Martina Šimkovičová, toho času ministerka kultúry, blúznili maximálne o chemtrails, slobodomurároch alebo spiknutí elít, tak dnes sa stávajú konšpirátori a hoaxeri politickým mainstreamom. Peter Kotlár je síce vyštudovaný lekár, no špecializuje sa na športové lekárstvo a ortopédiu.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku OZDRAVME.SK
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Keď sa zdravotná starostlivosť predáva ako teplé rožky

Keď sa zdravotná starostlivosť predáva ako teplé rožky

Finančne dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť chcú totiž aj zákazníci. A kde je dopyt, príde ponuka – ak to zákony umožnia.

Keď Pellegrini nemôže, ministerstvo zdravotníctva pomôže

Keď Pellegrini nemôže, ministerstvo zdravotníctva pomôže

Po zrušení štandardu o transsexualizme môže nasledovať len opätovné vyhlásenie homosexuality za chorobu. Ani to však Pellegrinimu nemusí stačiť.

Neobjektívne financovanie rovnakých výkonov v nerovnakej nemocnici ukazovateľ ako DRG systém neuprace

Neobjektívne financovanie rovnakých výkonov v nerovnakej nemocnici ukazovateľ ako DRG systém neuprace

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) sa trvale zaoberá sledovaním činností VÚC a to vo všetkých segmentoch a preto na neprekvapila ich aktivita. Súčasne sme museli byť súčinní pri dokladaní podkladov pre šetrenie NKÚ. Prácu NKÚ považujem za dôležitú a z ich zistení a odporúčaní by sme mali vyvodiť opatrenia.