OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

V ďalšom kole ruskej rulety odvolávania riaditeľov neprežil Michal Fajin

Zmeny riaditeľov štátnych nemocníc a ústavov pokračujú aj naďalej. Ministerka Zuzana Dolinková s výmenami v rezorte neustáva.

V ďalšom kole ruskej rulety odvolávanie riaditeľov neprežil Michal Fajin

@Fakultná nemocnica Nitra

Len tento týždeň prišla o funkciu šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáta Bláhová, ktorú na čele ÚDZS vystriedal exminister zdravotníctva Michal Palkovič. Ešte minulý týždeň ministerka nominovala do funkcie riaditeľa Operačného strediska ZSS Osamu Al-Khaldi.

Člen Hlasu-SD prišiel o funkciu

Dnes ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková z funkcie odvolala riaditeľa Fakultnej nemocnice NItra Michala Fajina. Toto odvolanie je pomerne prekvapivé, keďže Michal Fajin sa netajil podporou strany strany Hlas-SD a je podľa našich informácií stále členom strany.

Fajin vo funkcii nevydržal dlho. Do funkcie ho menoval ešte v auguste 2023 exminister Michal Palkovič.

Novým riaditeľom Fakultnej nemocnice Nitra sa stal Ondrej Šedivý, ktorý je podľa tlačovej správy ministerstva zdravotníctva absolventom Lekárskej fakulty UK v Bratislave. Získal atestáciu I. stupňa v odbore všeobecná chirurgia a atestáciu II. stupňa v odbore neurochirurgia. Od roku 1996 do roku 2006 pracoval ako lekár vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou. V rokoch 2006 až 2010 bol zástupcom primára Neurochirurgickej kliniky FN Nitra a od roku 2010 pôsobí ako primár tejto kliniky.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Vizionári: Stanú sa inovatívne onkologické terapie na Slovensku štandardom?

Vizionári: Stanú sa inovatívne onkologické terapie na Slovensku štandardom?

Ostatná diskusia Vizionárov sa venovala téme onkologickej liečby, jej modernosti, dostupnosti, no i cenovej nákladnosti a spoločenskej výhodnosti.

Vizionári: Stane sa rakovina prostaty novou epidémiou u mužov?

Vizionári: Stane sa rakovina prostaty novou epidémiou u mužov?

Vizionári pokračovali ďalšou diskusiou, v ktorej odborníci diskutovali na tému karcinóm prostaty.

Hlavný hygienik Ján Mikas končí, vystrieda ho poslankyňa Hlasu

Hlavný hygienik Ján Mikas končí, vystrieda ho poslankyňa Hlasu

Ministerka zdravotníctva dnes vymenovala do funkcie hlavnej hygieničky Tatianu Červeňovú, ktorá bude od 15. februára viesť Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. K dnešnému dňu tak na pozícii hlavného hygienika končí Ján Mikas.