OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

ozdravme podcast: Ernest Caban, CEO AGEL Merea: Nové výzvy pre záchrannú zdravotnú službu

Spoločnosť AGEL Merea organizuje 23-24. novembra 2023 v Bratislave medzinárodnú konferenciu "Nové výzvy pre záchrannú zdravotnú službu".

Ernest Caban, CEO Agel Merea & Šimon Jeseňák

©ozdravme

Slovensko sa občas snaží vynájsť "teplú vodu", no pri záchrannej zdravotnej službe a dopravnej zdravotnej službe sa stačí inšpirovať etablovanými a funkčnými systémami v EÚ.

Konferencia Nové výzvy pre záchrannú zdravotnú službu sa koná pod záštitou hlavného odborníka pre urgentnú medicínu, hlavného odborníka pre záchranárstvo, Slovenskej spoločnosti urgentnej medicíny a medicíny katastrof, Slovenskej resuscitačnej rady.

Vysokokvalitné prezentácie, výmena skúseností a poznatkov zozbieraných z viacerých krajín Európy budú jedinečnou inšpiráciou k podpore hľadania návrhov na riešenie súčasných problémov v slovenskom záchranárstve. Konferencie sa zúčastnia odborníci z domáceho i zahraničného prostredia. Nebude chýbať zastúpenie zo Slovenskej a Českej republiky, Poľska, Talianska, Dánska, Švédska, Nemecka či Rakúska.

V podcaste vysvetľuje CEO AGEL Merea Ernest Caban dôvody, prečo došlo k fúzii medzi spoločnosťou Merea s jedným z najväčších stakeholderov v zdravotníctve na Slovensku, spoločnosťou AGEL.

V rozhovore však hovorí i o tom, či môžeme spustiť optimalizáciu siete nemocníc bez toho, aby sme najskôr vyriešili situáciu ohľadne záchrannej zdravotnej služby (ZZS) a dopravnej zdravotnej služby (DZS), ktoré sú kľúčové pri ceste pacienta.

Tento podcast si môžete vypočuť aj vo vašich obľúbených podcastových platformách podbean, spotify a google podcast.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Michael Cannon: Zdravotníctvo v USA je drahé kvôli reguláciám, nie voľnému trhu

Michael Cannon: Zdravotníctvo v USA je drahé kvôli reguláciám, nie voľnému trhu

Kardiológ Böhm: Náš prístroj dokáže odhaliť riziko srdcového zlyhania s niekoľkotýždňovým predstihom

Kardiológ Böhm: Náš prístroj dokáže odhaliť riziko srdcového zlyhania s niekoľkotýždňovým predstihom

Srdcové ochorenia patria medzi najčastejšie dôvody predčasných úmrtí. Genetika a životný štýl zohrávajú dôležitá rolu pri vzniku kardiovaskulárnych chorôb. MUDr. Allan Böhm sa venuje precíznej medicíne a vďaka umelej inteligencii dokážu predísť fatálnym dôsledkom zlyhávania srdca.

Šef ÚDZS Michal Palkovič: Úrad už nebude monotematický a nebudeme sa venovať len Dôvere

Šef ÚDZS Michal Palkovič: Úrad už nebude monotematický a nebudeme sa venovať len Dôvere

Michal Palkovič dokončil kruh, z podpredsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa počas minulého volebného obdobia stal štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva, následne bol počas úradníckej vlády ministrom zdravotníctva. Dnes stojí na čele ÚDZS.