OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Nemocnica Bory mení vedenie

Na pozícii riaditeľa končí Ľuboš Lopatka, ktorý na projekte novej nemocnice pôsobil od mája 2022.

Nemocnica Bory mení vedenie

Foto: Nemocnica Bory

  • Aktuality |  24.10.2023 |  Jana Andelová

Od prvého novembra bude na čele Nemocnice Bory Peter Lednický.

Lednický je generálnym riaditeľom medzinárodného holdingu Penta Hospitals International, ktorý prevádzkuje nemocničnú sieť okrem Slovenska aj v Česku a Poľsku.

Ľuboš Lopatka zásadným spôsobom pomohol Nemocnicu Bory pripraviť, vdýchnuť jej dušu a následne uviesť do prevádzky všetky jej medicínske časti,“ zdôraznil Peter Lednický.

Podľa jeho slov nemocnica pod vedením Lopatku splnila kľúčové projektové ciele a časové míľniky.

„Stala sa preferovaným poskytovateľom náročných intervenčných zákrokov, komplexnej liečby a v prípade novej pôrodnice a neonatológie môžeme hovoriť až o „srdcovej záležitosti“ budúcich mamičiek. Za tieto výsledky mu patrí veľká vďaka,“ uviedol Lednický.

Z ďalších plánov nemocnice spomenul, že postupne budú nabiehať do prevádzky ďalšie ošetrovacie jednotky. „Súčasne pristúpime k väčšej integrácii so sieťou štrnástich regionálnych nemocníc Penta Hospitals, vďaka čomu zabezpečíme vyššiu dostupnosť náročnej intervenčnej liečby aj pre ostatné naše regióny na Slovensku,“ povedal Lednický.

„Práve integrácia Nemocnice Bory ako koncového pracoviska do siete nielen slovenských, ale všetkých 45 nemocníc v rámci medzinárodného holdingu v rámci Slovenska, Česka a Poľska už bude moja úloha ako holdingového riaditeľa a samozrejme celého vedenia Nemocnice Bory,“ uzavrel Peter Lednický.

Nemocnica Bory od svojho spustenia zrealizovala vyše 54-tisíc vyšetrení a takmer 2300 hospitalizácií. Vykonala vyše 840 operácií, z toho vyše 100 najmodernejšou robotickou metódou. Počas posledných piatich mesiacov sa v nej uskutočnilo takmer 450 pôrodov. V novej koncovej nemocnici aktuálne pracuje vyše 1200 zamestnancov. 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Tempo neutícha - čo deň, to výmena. Aj Vyšné Hágy majú nového riaditeľa

Tempo neutícha - čo deň, to výmena. Aj Vyšné Hágy majú nového riaditeľa

Výmeny riaditeľov pokračujú. Najnovšie Zuzana Dolinková vymenila riaditeľa Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy.

Ďalšia zmena vo vedení

Ďalšia zmena vo vedení

Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková rozhodla o výmene riaditeľa Univerzitnej nemocnice Martin.

Zdravotné odvody sa majú od nového roka zvýšiť

Zdravotné odvody sa majú od nového roka zvýšiť

Vláda legislatívny návrh schválila v rámci konsolidačných opatrení.