OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
OZDRAVME.SK

Nemocnica Bory mení vedenie

Na pozícii riaditeľa končí Ľuboš Lopatka, ktorý na projekte novej nemocnice pôsobil od mája 2022.

Nemocnica Bory mení vedenie

Foto: Nemocnica Bory

  • Aktuality |  24.10.2023 |  Jana Andelová

Od prvého novembra bude na čele Nemocnice Bory Peter Lednický.

Lednický je generálnym riaditeľom medzinárodného holdingu Penta Hospitals International, ktorý prevádzkuje nemocničnú sieť okrem Slovenska aj v Česku a Poľsku.

Ľuboš Lopatka zásadným spôsobom pomohol Nemocnicu Bory pripraviť, vdýchnuť jej dušu a následne uviesť do prevádzky všetky jej medicínske časti,“ zdôraznil Peter Lednický.

Podľa jeho slov nemocnica pod vedením Lopatku splnila kľúčové projektové ciele a časové míľniky.

„Stala sa preferovaným poskytovateľom náročných intervenčných zákrokov, komplexnej liečby a v prípade novej pôrodnice a neonatológie môžeme hovoriť až o „srdcovej záležitosti“ budúcich mamičiek. Za tieto výsledky mu patrí veľká vďaka,“ uviedol Lednický.

Z ďalších plánov nemocnice spomenul, že postupne budú nabiehať do prevádzky ďalšie ošetrovacie jednotky. „Súčasne pristúpime k väčšej integrácii so sieťou štrnástich regionálnych nemocníc Penta Hospitals, vďaka čomu zabezpečíme vyššiu dostupnosť náročnej intervenčnej liečby aj pre ostatné naše regióny na Slovensku,“ povedal Lednický.

„Práve integrácia Nemocnice Bory ako koncového pracoviska do siete nielen slovenských, ale všetkých 45 nemocníc v rámci medzinárodného holdingu v rámci Slovenska, Česka a Poľska už bude moja úloha ako holdingového riaditeľa a samozrejme celého vedenia Nemocnice Bory,“ uzavrel Peter Lednický.

Nemocnica Bory od svojho spustenia zrealizovala vyše 54-tisíc vyšetrení a takmer 2300 hospitalizácií. Vykonala vyše 840 operácií, z toho vyše 100 najmodernejšou robotickou metódou. Počas posledných piatich mesiacov sa v nej uskutočnilo takmer 450 pôrodov. V novej koncovej nemocnici aktuálne pracuje vyše 1200 zamestnancov. 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Union pomáha v oblasti duševného zdravia osvetou i benefitmi, upozorňuje na prevenciu a včasnú intervenciu

Union pomáha v oblasti duševného zdravia osvetou i benefitmi, upozorňuje na prevenciu a včasnú intervenciu

Pocit vyčerpania, nespavosť, nechuť do života či problémy s trávením. Aj to môžu byť príznaky syndrómu vyhorenia, ktorý v ostatnej dobe postihuje čím ďalej tým viac ľudí.

Personálna zmena na ministerstve zdravotníctva

Personálna zmena na ministerstve zdravotníctva

Vláda odvolala a vymenovala generálneho tajomníka služobného úradu.

Hodiny strávené v lietadle alebo aute zvyšujú riziko trombózy

Hodiny strávené v lietadle alebo aute zvyšujú riziko trombózy

Trombóza alebo krvná zrazenina v cieve. Ide o diagnózu, ktorá môže byť vážnou hrozbou pre život človeka bez ohľadu na vek a pohlavie. Ako trombóza vzniká, aké sú rizikové faktory, ako jej hrozbu minimalizovať a prečo sa s ňou lekári častejšie stretávajú v letných mesiacoch?