OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Bývalé vedenie VšZP dostalo menšie zlaté padáky. VšZP pod vedením Hlinkovej to chce zastaviť

Okrem realizácie personálneho auditu sa poverení zástupcovia poisťovne zaoberali i právnymi možnosťami ukončenia zmluvy.

Bývalé vedenie VšZP dostalo menšie zlaté padáky. VšZP pod vedením Hlinkovej to chce zastaviť

Foto: Unsplash License

Pred niekoľkými dňami sme informovali o tom, že exriaditeľ a člen predstavenstva VšZP Richard Strapko je i naďalej zamestnancom štátnej poisťovne. Plat poberá napriek tomu, že ho ešte začiatkom leta 2023 z funkcie odvolal minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Richardovi Strapkovi sme adresovali otázky, aká je jeho pracovná náplň, mzda, dokedy bude pôsobiť v poisťovni a či považuje za štandard zotrvávať v poisťovni i po odvolaní. Na naše otázky doposiaľ nereagoval.

Dokedy bude tento stav trvať?

Na druhej strane z odpovede Všeobecnej zdravotnej poisťovne vyplýva, že nové vedenie na čele s Ľubicou Hlinkovou nie je stotožnené s postupom bývalého vedenia.

„Bývalé vedenie VšZP vyhodnotilo odvolanie ex-riaditeľa poisťovne R. Strapka ako „prekážku v práci“, pričom mu zmluvne zachovalo od jeho odvolania niekoľko mesiacov finančné výhody plynúce z jeho predchádzajúcej pozície,“ reagovala poisťovňa na naše otázky.

Zaujímali sme sa o to, čo je náplňou práce Richarda Strapka, či jeho pôsobenie je časovo ohraničené. Či pre poisťovňu je štandardom, aby zamestnanec, s ktorého prácou nebol spokojný jeho nadriadený (akcionár), a ktorého odvolal z funkcie, aby zotrval v poisťovni. Zaujímala nás tiež súčasná mzda Richarda Strapka, ako aj to či nové vedenie vedelo o tom, že odvolaný riaditeľ stále pôsobí v poisťovni.

Všeobecná zdravotná poisťovňa pre ozdravme uviedla, že nové, poverené vedenie aktuálne realizuje kompletný personálny audit.

Zdá sa, že súčasné vedenie sa nestotožňuje s postupom bývalého vedenia. Naopak, jeho rozhodnutie v súvislosti s exriaditeľom Strapkom hodnotí kriticky.

„V uplynulých dňoch sa už nové vedenie zaoberalo všetkými právnymi možnosťami ukončenia uvedenej zmluvy a začalo realizovať kroky vedúce k jej ukončeniu, vrátane zamedzenia ďalšieho čerpania nenáležitých finančných výhod, ktoré si bývalé vedenie týmto spôsobom doprialo z verejných zdrojov, navyše v kontexte finančného stavu poisťovne, ktorá bola pod bývalým vedením „non-stop“ v strate a dokonca s prepadom základného imania,“ zhodnotila poisťovňa. 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Kto nás ochráni pred ochranou štátu? Sociálne opatrenia vo verejnom zdravotnom poistení

Kto nás ochráni pred ochranou štátu? Sociálne opatrenia vo verejnom zdravotnom poistení

Máme skvelé správy, pod hlavičkou ozdravme sme v týchto dňoch vydali našu prvú publikáciu Kto nás ochráni pred ochranou štátu, ktorej autorkou je Katarína Fedorová.

Renáta Bláhová: Odchádzam s dobrým pocitom

Renáta Bláhová: Odchádzam s dobrým pocitom

6. februára predložila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková na rokovanie vlády návrh na odvolanie šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáty Bláhovej.

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo očakávanú vyhlášku. Ako prvý reaguje ambulantný sektor

Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo očakávanú vyhlášku. Ako prvý reaguje ambulantný sektor

Rezort predložil programovú vyhlášku do medzirezortného pripomienkového konania. Zväz ambulantných poskytovateľov sa k návrhu vyjadril kriticky. Podľa zväzu vyhláška ukázala, že ambulantný sektor nie je prioritou.