OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Jana Andelová & Šimon Jeseňák: Ktorú stranu a kandidátov volíme

Považujeme za dôležité byť transparentní a otvorene povedať, koho budeme voliť. Rozhodli sme sa tak slobodne na základe vzájomnej dohody.

Jana Andelová & Šimon Jeseňák: Ktorú stranu a kandidátov volíme

©ozdravme

  • Videopodcasty |  27.09.2023 |  Jana Andelová, Šimon Jeseňák

Šimon Jeseňák, CEO ozdravme: Cigániková, Kazda, Szalay, Dutková

Sú pre mňa len dve voliteľné strany, ktoré sú blízke môjmu videniu sveta a tomu, ako by malo zdravotníctvo fungovať. Hovoríme o dvoch stranách a to o strane Demokrati a strane Sloboda a Solidarita. Voliť môžem len jednu z nich.

Vo videu, ktoré bolo publikované pred niekoľkými dňami som podporil troch kandidátov strany Demokrati a to Andreu Letanovskú, Pavla Nechalu a Miroslava Kollára. Za touto podporou stojím i dnes a týmto kandidátom a strane Demokrati prajem prekročenie 5% kvóra.

Vo voľbách však môj hlas dostane strana, ktorú budem voliť už štvrtýkrát za sebou. Je to strana Sloboda a Solidarita. Svoje preferenčné krúžky odovzdám Janke Bittó Cigánikovej, Radovanovi Kazdovi (spolumajiteľ ozdravme), Tomášovi Szalayovi (ktorý sa stal krstným otcom portálu ozdravme) a Patrícii Dutkovej.

V prípade, ak by som disponoval ešte väčším počtom preferenčných krúžkov hlas by som odovzdal aj Ondrejovi Dostálovi, Martinovi Mlýnkovi, Jánovi Oravcovi, Slavomíre Henčekovej alebo Jurajovi Drobovi.

Dôvody, prečo krúžkujem práve týchto štyroch kandidátov vysvetľujem v priloženom videu.

Jana Andelová, šéfredaktorka ozdravme: Štyria zo šiestich

Blížiace sa parlamentné voľby sú veľmi dôležité. V predvolebných diskusiách sme vo väčšine prípadov počúvali, ako sa nám od 1.10. bude lepšie žiť. Výsledok týchto volieb ukáže, či nás politickí záchrancovia budú ťahať na západ alebo na východ, či v nás budú naďalej zasievať nenávisť a strach, či nám začnú hovoriť a ukazovať pravdu.

Veľmi by som si želala, aby výsledkom volieb bolo víťazstvo nad nenávisťou, zlobou a surovosťou. Verím, že dobro v nás bude silnejšie a víťazmi nebudú tí, ktorí podnecujú k všetkému len nie k mieru, k spravodlivosti a k dobru.

V tieto voľby budem krúžkovať stranu, ktorú krúžkovať budem prvýkrát. Ide o stranu Sloboda a Solidarita. Nižšie menovaných už dlhšie registrujem, sledujem ich kultúru vystupovania a slova, vo veľkej miere sa riadim výsledkami a konaním počas pandémie. Práve krízové situácie vedia ukázať, čo v ľuďoch je.

Síce je pár hodín do volieb, ešte stále nie som rozhodnutá, koho číslo budem krúžkovať. Do môjho úzkeho výberu sa dostali:

  • Jana Bittó Cigániková (3)
  • Ondrej Dostál (15)
  • Radovan Kazda (20)
  • Tomáš Szalay (45)
  • Slavomíra Henčeková (101)
  • Alojz Hlina (150)

Trochu viac v podcaste, ale dúfam, že v prípade ich úspešného prekrúžkovania sa im podarí nastoliť nielen v politike, ale aj v zdravotníctve spôsob komunikácie, správania, spolupráce, ktorý sa pretaví do obrazu korektnosti, tolerancie a rešpektu. Neraz sme boli svedkami v parlamente, či mimo neho, že menovaní vedia komunikovať a spolupracovať aj s ľuďmi s opačným názorom.

Klasik by povedal, že politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať. I tak si dovolím podotknúť, že verím, že dokážu počúvať a okrem toho i akceptovať a prijímať názory, návrhy iných, vrátane žien. A tiež verím, že si nebudú tvrdošijne dupkať svoje... nemyslím si, že sa považujú za vyvolených.

Pacienti, zdravotníci, zdravotníctvo potrebujú upokojenie a lídra, ktorý s „chladom v hlave“ prinesie zmeny, ktoré naštartujú a rozbehnú sektor správnou cestou bez populizmu, klamstva a chaosu.


Tento podcast si môžete vypočuť aj vo vašich obľúbených podcastových platformách podbean, spotify a google podcast.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Michael Cannon: Zdravotníctvo v USA je drahé kvôli reguláciám, nie voľnému trhu

Michael Cannon: Zdravotníctvo v USA je drahé kvôli reguláciám, nie voľnému trhu

Kardiológ Böhm: Náš prístroj dokáže odhaliť riziko srdcového zlyhania s niekoľkotýždňovým predstihom

Kardiológ Böhm: Náš prístroj dokáže odhaliť riziko srdcového zlyhania s niekoľkotýždňovým predstihom

Srdcové ochorenia patria medzi najčastejšie dôvody predčasných úmrtí. Genetika a životný štýl zohrávajú dôležitá rolu pri vzniku kardiovaskulárnych chorôb. MUDr. Allan Böhm sa venuje precíznej medicíne a vďaka umelej inteligencii dokážu predísť fatálnym dôsledkom zlyhávania srdca.

Šef ÚDZS Michal Palkovič: Úrad už nebude monotematický a nebudeme sa venovať len Dôvere

Šef ÚDZS Michal Palkovič: Úrad už nebude monotematický a nebudeme sa venovať len Dôvere

Michal Palkovič dokončil kruh, z podpredsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa počas minulého volebného obdobia stal štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva, následne bol počas úradníckej vlády ministrom zdravotníctva. Dnes stojí na čele ÚDZS.