OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Jana Andelová & Šimon Jeseňák: Ktorú stranu a kandidátov volíme

Považujeme za dôležité byť transparentní a otvorene povedať, koho budeme voliť. Rozhodli sme sa tak slobodne na základe vzájomnej dohody.

Jana Andelová & Šimon Jeseňák: Ktorú stranu a kandidátov volíme

©ozdravme

  • Videopodcasty |  27.09.2023 |  Jana Andelová, Šimon Jeseňák

Šimon Jeseňák, CEO ozdravme: Cigániková, Kazda, Szalay, Dutková

Sú pre mňa len dve voliteľné strany, ktoré sú blízke môjmu videniu sveta a tomu, ako by malo zdravotníctvo fungovať. Hovoríme o dvoch stranách a to o strane Demokrati a strane Sloboda a Solidarita. Voliť môžem len jednu z nich.

Vo videu, ktoré bolo publikované pred niekoľkými dňami som podporil troch kandidátov strany Demokrati a to Andreu Letanovskú, Pavla Nechalu a Miroslava Kollára. Za touto podporou stojím i dnes a týmto kandidátom a strane Demokrati prajem prekročenie 5% kvóra.

Vo voľbách však môj hlas dostane strana, ktorú budem voliť už štvrtýkrát za sebou. Je to strana Sloboda a Solidarita. Svoje preferenčné krúžky odovzdám Janke Bittó Cigánikovej, Radovanovi Kazdovi (spolumajiteľ ozdravme), Tomášovi Szalayovi (ktorý sa stal krstným otcom portálu ozdravme) a Patrícii Dutkovej.

V prípade, ak by som disponoval ešte väčším počtom preferenčných krúžkov hlas by som odovzdal aj Ondrejovi Dostálovi, Martinovi Mlýnkovi, Jánovi Oravcovi, Slavomíre Henčekovej alebo Jurajovi Drobovi.

Dôvody, prečo krúžkujem práve týchto štyroch kandidátov vysvetľujem v priloženom videu.

Jana Andelová, šéfredaktorka ozdravme: Štyria zo šiestich

Blížiace sa parlamentné voľby sú veľmi dôležité. V predvolebných diskusiách sme vo väčšine prípadov počúvali, ako sa nám od 1.10. bude lepšie žiť. Výsledok týchto volieb ukáže, či nás politickí záchrancovia budú ťahať na západ alebo na východ, či v nás budú naďalej zasievať nenávisť a strach, či nám začnú hovoriť a ukazovať pravdu.

Veľmi by som si želala, aby výsledkom volieb bolo víťazstvo nad nenávisťou, zlobou a surovosťou. Verím, že dobro v nás bude silnejšie a víťazmi nebudú tí, ktorí podnecujú k všetkému len nie k mieru, k spravodlivosti a k dobru.

V tieto voľby budem krúžkovať stranu, ktorú krúžkovať budem prvýkrát. Ide o stranu Sloboda a Solidarita. Nižšie menovaných už dlhšie registrujem, sledujem ich kultúru vystupovania a slova, vo veľkej miere sa riadim výsledkami a konaním počas pandémie. Práve krízové situácie vedia ukázať, čo v ľuďoch je.

Síce je pár hodín do volieb, ešte stále nie som rozhodnutá, koho číslo budem krúžkovať. Do môjho úzkeho výberu sa dostali:

  • Jana Bittó Cigániková (3)
  • Ondrej Dostál (15)
  • Radovan Kazda (20)
  • Tomáš Szalay (45)
  • Slavomíra Henčeková (101)
  • Alojz Hlina (150)

Trochu viac v podcaste, ale dúfam, že v prípade ich úspešného prekrúžkovania sa im podarí nastoliť nielen v politike, ale aj v zdravotníctve spôsob komunikácie, správania, spolupráce, ktorý sa pretaví do obrazu korektnosti, tolerancie a rešpektu. Neraz sme boli svedkami v parlamente, či mimo neho, že menovaní vedia komunikovať a spolupracovať aj s ľuďmi s opačným názorom.

Klasik by povedal, že politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať. I tak si dovolím podotknúť, že verím, že dokážu počúvať a okrem toho i akceptovať a prijímať názory, návrhy iných, vrátane žien. A tiež verím, že si nebudú tvrdošijne dupkať svoje... nemyslím si, že sa považujú za vyvolených.

Pacienti, zdravotníci, zdravotníctvo potrebujú upokojenie a lídra, ktorý s „chladom v hlave“ prinesie zmeny, ktoré naštartujú a rozbehnú sektor správnou cestou bez populizmu, klamstva a chaosu.


Tento podcast si môžete vypočuť aj vo vašich obľúbených podcastových platformách podbean, spotify a google podcast.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

ozdravme podcast: CEO Dr.Max Marian Jánoš: Roboty šetria čas, zvyšujú efektivitu práce a sú priateľom lekárnikov, nie ich konkurentom

ozdravme podcast: CEO Dr.Max Marian Jánoš: Roboty šetria čas, zvyšujú efektivitu práce a sú priateľom lekárnikov, nie ich konkurentom

V lete 2023 sa stal Marian Jánoš CEO najväčšej siete lekární Dr.Max, ktorá patrí medzi najziskovejšie divízie skupiny Penta. Dr.Max má aktuálne na Slovensku viac ako 400 lekární, no apetít po otváraní ďalších nehasne.

ozdravme podcast: Jozef Karaš & Gaston Ivanov: Bez dát záchrannú a dopravnú zdravotnú službu sotva zlepšíme

ozdravme podcast: Jozef Karaš & Gaston Ivanov: Bez dát záchrannú a dopravnú zdravotnú službu sotva zlepšíme

Roky 2002-2006 boli pre záchrannú zdravotnú službu kľúčové. V tom čase boli prijaté reformné zákony, ktoré umožnili modernizáciu fungovania záchrannej zdravotnej služby, ktoré mimo iné znamenali i to, že na Slovensku začali operovať viacerí poskytovatelia záchraniek.

ozdravme podcast: Rudolf Zajac: Nie som si istý, či si Dolinková uvedomuje, v akom stave je slovenské zdravotníctvo

ozdravme podcast: Rudolf Zajac: Nie som si istý, či si Dolinková uvedomuje, v akom stave je slovenské zdravotníctvo

Rudolf Zajac vo videopodcaste predstavuje pohľad na aktuálny „chorobopis“ slovenského zdravotníctva. A ponúka svoj pohľad na najväčšie výzvy Zuzany Dolinkovej v ministerskom kresle.