OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Komentár Šimona Jeseňáka: KDH apeluje na vládu, aby ignorovala názor gynekológov

Kresťanskodemokratické hnutie sa preferenčne pohybuje na hrane zvoliteľnosti a reálne hrozí, že tretíkrát v rade ostanú pred bránami parlamentu. Ich podpora osciluje na úrovni 5-7%, takže KDH vychádza do boja proti interrupčnej tabletke.

V ideologickom zákope proti potratovej tabletke

Foto: Facebook Marek Michalčík

  • Komentáre |  03.06.2023 |  Šimon Jeseňák

KDH vo svojom statuse na Facebooku vyzýva úradnícku vládu, aby nezaťahovala ľudí do ideologických zápasov. Dôvodom tohto vyjadrenia je, že na stole ministra zdravotníctva Michala Palkoviča momentálne leží usmernenie, ktoré by dovoľovalo použitie interrupnčnej tabletky, ktorá je alternatívou voči chirurgickému zákroku pod celkovou anestézou.

Nuž a zmienené usmernenie, ktorým by sa na Slovensku mohli vykonávať interrupcie bezpečnejším spôsobom, je už pekne odležané a doposiaľ sa nenašiel ani jeden minister, ergo Vladimír Lengvarský, Eduard Heger a Michal Palkovič, ktorý by nazbieral odvahu a usmernenie podpísal.


Strana, ktorá priniesla rovnú daň je zjavne vyprázndená

KDH vo svojom statuse hovorí o tom, že takémuto kroku by mala predchádzať široká odborná diskusia. Vo svojom príspevku KDH síce nespomína, s kým by mala táto diskusia prebehnúť, no zrejme sa nejedná o diskusiu s gynekológmi a lekármi. Pod odbornou diskusiou má KDH zrejme na mysli diskusiu s Konferenciou biskupov Slovenska alebo s organizátormi Národného pochodu za život.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku OZDRAVME.SK
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Keď sa zdravotná starostlivosť predáva ako teplé rožky

Keď sa zdravotná starostlivosť predáva ako teplé rožky

Finančne dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť chcú totiž aj zákazníci. A kde je dopyt, príde ponuka – ak to zákony umožnia.

Keď Pellegrini nemôže, ministerstvo zdravotníctva pomôže

Keď Pellegrini nemôže, ministerstvo zdravotníctva pomôže

Po zrušení štandardu o transsexualizme môže nasledovať len opätovné vyhlásenie homosexuality za chorobu. Ani to však Pellegrinimu nemusí stačiť.

Neobjektívne financovanie rovnakých výkonov v nerovnakej nemocnici ukazovateľ ako DRG systém neuprace

Neobjektívne financovanie rovnakých výkonov v nerovnakej nemocnici ukazovateľ ako DRG systém neuprace

Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) sa trvale zaoberá sledovaním činností VÚC a to vo všetkých segmentoch a preto na neprekvapila ich aktivita. Súčasne sme museli byť súčinní pri dokladaní podkladov pre šetrenie NKÚ. Prácu NKÚ považujem za dôležitú a z ich zistení a odporúčaní by sme mali vyvodiť opatrenia.