OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK
OZDRAVME.SK

Ministrom zdravotníctva sa stal doterajší štátny tajomník rezortu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes, 15. mája, vymenovala vládu odborníkov na čele s Ľudovítom Ódorom.

Michal Palkovič

Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

  • Aktuality |  15.05.2023 |  Jana Andelová

Ministrom zdravotníctva sa stal doterajší štátny tajomník rezortu Michal Palkovič, ktorý prišiel na ministerstvo zdravotníctva 14. marca ako krízový manažér.

V tom čase dočasne poverený premiér Heger po odchode bývalého povereného ministra Vladimíra Lengvarského avizoval, že novým štátnym tajomníkom sa stane Michal Palkovič, ktorý pred nástupom do funkcie pôsobil na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

„Zdravotníctvo je absolútnou prioritou. Nemôžeme si dovoliť, aby výstavba Rázsoch, teda špičkovej modernej koncovej nemocnice, bola ohrozená. Z tohto dôvodu na rezort prichádza Michal Palkovič,“ reagoval vtedy Eduard Heger.

Palkovič po svojom nástupe avizoval tri prioritné oblasti, mimo plánu obnovy a výstavby nemocnice na Rázsochách, ktorým sa chce venovať. A to ambulantný sektor, DRG a výkazníctvo dátových tokov.

„To znamená systém financovania a personálneho zabezpečenia, kde sa budeme baviť o úhradových mechanizmoch, o dofinancovaní, resp. správneho nastavenia aj do budúcna, čo sa týka VAS a ŠAS,“ povedal Palkovič.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zdravotné odvody sa majú od nového roka zvýšiť

Zdravotné odvody sa majú od nového roka zvýšiť

Vláda legislatívny návrh schválila v rámci konsolidačných opatrení.

Partizánska nemocnica preruší prevádzku pôrodnice

Partizánska nemocnica preruší prevádzku pôrodnice

Posledný plánovaný pôrod bude pôrodnica schopná prijať do 11. decembra.

 Asociácia nemocníc víta kroky ministerstiev na riešenie nedostatku zdravotníkov

Asociácia nemocníc víta kroky ministerstiev na riešenie nedostatku zdravotníkov

„Považujeme to za dôležité a realistické systémové riešenie pre nedostatok kvalifikovaných zdravotníckych pracovníkov, s ktorým sa stretávame aj v našich nemocniciach,“ reaguje asociácia.