OZDRAVME.SK
Preventívka bez výhovoriek od VšZP
Preventívka bez výhovoriek od VšZP

Ministrom zdravotníctva sa stal doterajší štátny tajomník rezortu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes, 15. mája, vymenovala vládu odborníkov na čele s Ľudovítom Ódorom.

Michal Palkovič

Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

  • Aktuality |  15.05.2023 |  Jana Andelová

Ministrom zdravotníctva sa stal doterajší štátny tajomník rezortu Michal Palkovič, ktorý prišiel na ministerstvo zdravotníctva 14. marca ako krízový manažér.

V tom čase dočasne poverený premiér Heger po odchode bývalého povereného ministra Vladimíra Lengvarského avizoval, že novým štátnym tajomníkom sa stane Michal Palkovič, ktorý pred nástupom do funkcie pôsobil na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

„Zdravotníctvo je absolútnou prioritou. Nemôžeme si dovoliť, aby výstavba Rázsoch, teda špičkovej modernej koncovej nemocnice, bola ohrozená. Z tohto dôvodu na rezort prichádza Michal Palkovič,“ reagoval vtedy Eduard Heger.

Palkovič po svojom nástupe avizoval tri prioritné oblasti, mimo plánu obnovy a výstavby nemocnice na Rázsochách, ktorým sa chce venovať. A to ambulantný sektor, DRG a výkazníctvo dátových tokov.

„To znamená systém financovania a personálneho zabezpečenia, kde sa budeme baviť o úhradových mechanizmoch, o dofinancovaní, resp. správneho nastavenia aj do budúcna, čo sa týka VAS a ŠAS,“ povedal Palkovič.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Union pomáha v oblasti duševného zdravia osvetou i benefitmi, upozorňuje na prevenciu a včasnú intervenciu

Union pomáha v oblasti duševného zdravia osvetou i benefitmi, upozorňuje na prevenciu a včasnú intervenciu

Pocit vyčerpania, nespavosť, nechuť do života či problémy s trávením. Aj to môžu byť príznaky syndrómu vyhorenia, ktorý v ostatnej dobe postihuje čím ďalej tým viac ľudí.

Personálna zmena na ministerstve zdravotníctva

Personálna zmena na ministerstve zdravotníctva

Vláda odvolala a vymenovala generálneho tajomníka služobného úradu.

Hodiny strávené v lietadle alebo aute zvyšujú riziko trombózy

Hodiny strávené v lietadle alebo aute zvyšujú riziko trombózy

Trombóza alebo krvná zrazenina v cieve. Ide o diagnózu, ktorá môže byť vážnou hrozbou pre život človeka bez ohľadu na vek a pohlavie. Ako trombóza vzniká, aké sú rizikové faktory, ako jej hrozbu minimalizovať a prečo sa s ňou lekári častejšie stretávajú v letných mesiacoch?